Tasuta e-raamatud

Henry Ford

Minu elu ja töö

See raamat annab suurepärase nägemuse alustavast ettevõtjast 19. sajandi lõpus, kes hakkas ehitama enesele autot oma garaažis ning kuidas sellest ettevõttest kasvas välja ülemaailmse tähtusega hiigelettevõte, mis tegutseb edukalt tänini. Lisaks saab lugeja teada ka mida tähendab sotsiaalne turumajandus ja kuidas sellised ettevõtted töötasid.

 

Loe raamatut:

Karl Kidar

Vestlusi ühistegevusest

See raamat annab suurepärase ülevaate kooperatiivse liikumise tekkeloost 19. sajandi Euroopas ning selgitab ühistulise ettevõtluse põhimõtteid, ühistu asutamise, haldamise ja omaniku järelevalve põhimõtteid ning ka seda, mis eristab ühistut muudest ettevõtlusvormidest. Raamat oli ettevõtluse õpikuks Eesti koolides 1930-ndatel aastatel.

 

Loe raamatut:

Panu Kalmi

The Disappearance of Co-operatives from Economic textbooks

Soome Vaasa Ülikooli majandusprofessor Panu Kalmi uurimistöö, milles ta uuris ühistulise ettevõtlusvormi käsitlemist ja selle mahu osakaalu muutumist Lääne-Euroopa majandusõpikutes 20. sajandil. Probleem on aktuaalne ka Eestis, sest siinsed majandusõpikud s.h keskkoolides laialdaselt kasutatav AIESEC’i õpik isegi ei maini sellise ettevõtlusvormi olemasolu.

 

Loe raamatut:

Deemon Mammona

Õpetlik lugu sellest, kuidas raha orjastas inimese.

 

 

Loe raamatut:

Pin It on Pinterest